کد خبر:75481 تاریخ انتشار : 1396/4/14-11:28:22
کچویی مطرح کرد:
مساله فاجعه منا برای دولت تدبیر در اولویت چندم قرار گرفته است
مهراد کچویی،مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد رباط کریم با ابراز تأسف از اینکه مسؤولان جمهوری اسلامی به فاجعه منا اهمیت چندانی ندادند تأکید کرد: وقتی عربستان هر کاری که می‌خواهد می‌کند و مسئولان ما پاسخ دندان‌شکنی نمی‌دهند عاقبت همین اتفاق می‌افتد که آنها ایران را محکوم می‌کنند.
لینک کوتاه http://bst.bso.ir/id/75481
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بسیج دانشجویی دانشگاه های استان تهران؛مهراد کچویی،مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد رباط کریم با ابراز تأسف از اینکه مسؤولان جمهوری اسلامی به فاجعه منا اهمیت چندانی ندادند تأکید کرد: وقتی عربستان هر کاری که می‌خواهد می‌کند و مسئولان ما پاسخ دندان‌شکنی نمی‌دهند عاقبت همین اتفاق می‌افتد که آنها ایران را محکوم می‌کنند.

کچویی ادامه داد:دیپلماسی‌ که از موضع ضعف جلو برود معلوم است کاری از پیش نمی‌برد.
فاجعه منا هرچند به دلیل سوء مدیریت و بی‌کفایتی آل سعود در امور حج بود اما مسأله مهمتر جرم‌بودن این فاجعه است که نباید به راحتی از کنار آن گذشت. بنابراین مسؤولین کشور ما تنها نباید مسائلی از جمله دیه و جبران خسارت را مطرح کنند بلکه باید مجرم بودن این رژیم سفاک را به طور علنی تبلیغ کنند.

کچویی ادامه داد: اگر چنین اتفاقی (کشته شدن بیش از 450 نفر) در کشور دیگری می‌افتاد وضعیت فوق‌العاده اعلام می‌شد و تا ماه‌ها و سال‌ها پیگیری حق و حقوق آنها بودند و از مجامع بین المللی محکومیت کشور خاطی را پیگیری می‌کردند.

وی افزود: اما مساله فاجعه منا برای دولت ایران در اولویت چندم قرار گرفته و حتی بعد از چند ماه از یاد رفته است.

وی با بیان اینکه عربستان سعودی ایران را به سیاسی کردن حج متهم می‌کند تصریح کرد: آیا ایران حج را سیاسی می‌کند یا آل سعودی که خودش با سیاست آمریکا می‌چرخد؟ آیا ایران که در مراسم حج فریاد برائت از مشرکین را سر می‌دهد کار سیاسی کرده است؟ در حالی که برائت از مشرکین صریح قرآن است.

مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد رباط کریم در انتها افزود:
اقداماتی که دولت در مجامع بین المللی کرده اقدامات محکم و قوی نبوده است و ما به عنوان یک جریان مطالبه گر خواستار برخورد جدی دولت با این تروریست های مسلمان نما هستیم.

نظرات
نام:
ایمیل:
* کد امنیتی:
* نظر: