کد خبر:58838 تاریخ انتشار : 1395/9/17-13:26:13
دبیر شورای تببین مواضع بسیج دانشجویی استان تهران:
دولتمردان تدبیر و امید از نقد دانشجویان میترسند/به جریان و جنبش دانشجویی اعتماد کنید
دبیر دانشجویی شورای تببین مواضع بسیج دانشجویی استان تهران: از ابتدای دولت یازدهم با وجود اینکه مسئولان موضع گیری مساعد و شعارهای خوبی نسبت به نقد و نقدکنندگان داشتند، اما همیشه ترسی نسبت به نقد وجود داشت و این به نحوه عملکرد دولتمردان برمی‌گردد.
لینک کوتاه http://bst.bso.ir/id/58838

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بسیج دانشجویی دانشگاه های استان تهران؛محمد نوری دبیر دانشجویی شورای تببین مواضع بسیج دانشجویی استان تهران در حاشیه اجتماع دانشجویان بسیجی در کنار مزار شهدای دانشجو در گفت و گو با این پایگاه خبری اظهار داشت: امروز ۱۶ آذر یعنی روز استبداد ستیزی است.

دبیر دانشجویی شورای تببین مواضع بسیج دانشجویی استان تهران در توصیف روز دانشجو افزود: روزی که دانشجوها نتوانستند نسبت به استبداد زمان خودشان ساکت باشند و اقدام کردند و این اقدام بر تارک تاریخ نقش بست. ما هم به تأسی از کسانی که در پی حقیقت رفتند و خواستند که حق و حقیقت مشخص بشود، قصد داریم که قدم در راه حق بگذاریم زیرا معتقدیم که لازمه جاودانه شدن، قدم گذاشتن در مسیر درست و حق است.

IMG_9636.JPG

وی در ادامه ضمن انتقاد از مسئولانی که اجازه برگزاری مراسم باشکوه توسط بسیج دانشجویی را ندادند عنوان کرد: امروز قصد داشتیم که مراسم پرشوری درخور شأن و منزلت این بزرگواران بگیریم اما متاسفانه با فضایی امنیتی مواجه شدیم و این در حالی است که از هفته‌ها قبل برنامه‌ریزی کرده بودیم تا مراسمی آبرومندانه برگزار کنیم اما همان طور که مشاهده می‌کنید این اجازه را به ما ندادند و خودشان خواهان برگزاری این مراسم شدند.

نوری در پاسخ به اینکه چرا این فضا را ایجاد کردند؟ پاسخ داد: علل مختلفی دارد. از ابتدای دولت یازدهم با وجود اینکه مسئولان موضع گیری مساعد و شعارهای خوبی نسبت به نقد و نقدکنندگان داشتند، اما همیشه ترسی نسبت به نقد وجود داشت و این به نحوه عملکرد دولتمردان برمی‌گردد.

 

دبیر دانشجویی شورای تببین مواضع بسیج دانشجویی استان تهران ادامه داد: عرض من این است که اگر دولتمردان وظایف خود را به خوبی انجام داده‌اند پس چرا از نقد برنامه‌هایشان ترس دارند؟ به عنوان مثال در ارتباط با قضیه برجام، دولت از همان آغاز مذاکرات تأکید می‌کرد که گشایش در برجام است و به غربی‌ها اعتماد کردند.

وی با اشاره به مخالفت رهبر انقلاب با برجام یادآور شد: اعتماد دولت و دولتمردان در شرایطی صورت پذیرفت که رهبر انقلاب بارها تأکید کردند که «اگر دولت آمریکا به ما دست می دهد، زیر دستکش مخملی‌شان دستکشی چدنی است». اکنون که ما با پیش‌بینی مقام معظم رهبری مواجه شده‌ایم، باز هم اجازه نقد به منتقدین این توافق داده نمی‌شود.

نوری در ادامه با تأکید بر اینکه انتقاداتی که نسبت به دولت می‌شود از سر دلسوزی است اضافه کرد: ما دولت را معتمد خود می دانیم وعلاقه داریم که با همدلی و اتحاد به پیشرفت کشور کمک کنیم. امیدواریم که فضای نقد را ایجاد کنند و ما نیز بتوانیم نقد منصفانه‌ای نسبت به عملکرد دولت داشته باشیم.

در میان سخنان خود به غربت موجود در فضای کنونی اشاره کردید. اگر این کار را به جنبش دانشجویی می‌سپردند استقبال بیشتری به عمل می‌آمد. علت مخالفت مسئولان مربوطه با این موضوع چیست؟ دبیر دانشجویی شورای تببین مواضع بسیج دانشجویی استان تهران در پاسخ به این سوال خبرنگار دانشجو خبر گفت: این برآمده از تفکری هست که در دولت حکم فرما شده است. جنبش دانشجویی عدالت خواه است و حرف هایش را بی‌پرده می‌زند و اهل تسامح و تساهل نیست. متاسفانه برخی از دولتمردان رابطه خوبی با سخن‌های صریح ندارند. ما از رئیس جمهور می‌خواهیم که به جریان و جنبش دانشجویی اعتماد کند و اجازه بدهد که این نوع برنامه‌ها توسط خود دانشجویان برگزار شود.

وی بی‌تفاوت کردن مردم نسبت به سرنوشت کشور را هدف اصلی آمریکا برشمرد و تصریح کرد: این دانشجویان شهید نسبت به شرایط زمان خودشان بی تفاوت نبودند و از ما نیز توقع دارند که نسبت به مسائل داخلی و خارجی کشورمان بی‌تفاوت عمل نکنیم.

نوری افزود: هیلاری کلینتون در کتاب اخیر خود با عنوان «انتخاب‌های سخت» عنوان می‌کند که هدف اصلی آمریکا ایجاد بی‌تفاوتی در مردم است. ما باید با اظهارنظرهای به موقع و امر به معروف و نهی از منکر به مسئولان کمک کنیم تا راه را از بیراهه تشخیص بدهند.

دبیر دانشجویی شورای تببین مواضع بسیج دانشجویی استان تهران  در پایان در ارتباط با وظیفه جنبش‌های دانشجویی خاطرنشان کرد: اگر جنبش های دانشجویی در راه حق قدم بردارند و حق را با افراد نسنجند، موفق و پیروز می‌شوند. حق همان چیزی است که مقام معظم رهبری فرمودند. جنبش‌ها باید از درگیری‌های جناح‌های سیاسی دوری کنند تا نتوانند توسط آن‌ها مورد سوء استفاده قرار بگیرند.

انتهای پیام/    

نظرات
نام:
ایمیل:
* کد امنیتی:
* نظر:
آخرین اخبار
در روز یکشنبه 97/2/2 دیداری با حضور تعدادی از دانشجویان ...
در جلسه مسئولین بسیج دانشجویی و نهاد رهبری دانشگاه های اس...
مراسم معارفه مسئول معاونت علمی ناحیه بسیج دانشجویی دانشگا...
"وسعت عملیات پمپاژ ناامیدی به جامعه فراتر از حد تصور است