کد خبر:66704 تاریخ انتشار : 1395/12/3-21:20:31
یادداشت دانشجویی؛مجتبی آقابابایی
مردم گله مندند!
گله مندی مردم از وعده هاییست که صرفا در مقام وعده مانده اند و انگار قرار نیست عملی بشوند.
لینک کوتاه http://bst.bso.ir/id/66704
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بسیج دانشجویی دانشگاه های استان تهران؛مجتبی آقابابایی کارشناس ارشد علوم ارتباطات اجتماعی و فرمانده بسیج دانشجویی دانشکده علوم انسانی دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران شرق طی یادداشتی پیرامون ناکارآمدی دولت در مهار بحران های اخیر نوشت:یکی از مسائل و مشکلاتی که در هر کشور و دولتی متصور است، بحران های پیش روی آن دولت و کشور است.برای هر بحران محتمل، سه اقدام مدنظر است: اقدامات قبل از بحران، حین و بعد از بحران؛ آنچه قبل از بحران به مردم شریف اهواز وعده داده شد، عملی نشد، وعده ای که برای ۳ سال پیش بود.
در حین بحران نیز نسبت به مردم شهیدپرور، مردمی که ۱۶ هزار شهید تقدیم این مرز و بوم کردند کم لطفی شد.
مدت هاست که خوزستان و اهواز با گرد وغبار دست و پنجه نرم می کنند.
مسئولین در این مدت به جای وعده های توخالی به مردم و سرگرمی به مسائل سیاسی، باید اقدام و عملی را که مردم انتظار دارند انجام دهند.
با استناد به قانون برنامه پنجم توسعه کشور بند "ش" ماده ۲۲۴ (ماده ۱۰ تنظیم و ماده ۱۲ مدیریت بحران)‌، اعتبار دولت برای پیشگیری و مقابله با حوادث غیرمترقبه بالغ بر سیزده هزارو پانصد میلیارد تومان بوده است.
مسئولین با مردم درمیان بگذارند بااین اعتبار چه تمهیداتی برای حوادثی از قبیل سیلاب استان فارس، سیستان و بلوچستان، اهواز، کرمان، بوشهر و هرمزگان و.... انجام داده اند.
آنچه مردم را گله مند می کند بی توجهی و اشرافی گری برخی مدیران است.
فکر می کنم برخی ها اصل را گم کرده و به دنبال فرع می گردند.
پیشنهادم برای برخی مسئولین، خواندن چندباره ی نامه حضرت امیرالمؤمنین علی (ع) به مالک اشتر نخعی می باشد. چرا که به مصداق آیه ی شریفه ی قرآن کریم (فَذَکِّراِن نَفَعَت الذِّکری)
آنجا که فرمود: ای مالک محبوب ترین کارها نزد تو اموری باشد که به حق و با عدالت موافق تر است و با رضایت عموم مردم هماهنگ تر، چرا که خشم عموم مردم خشنودی خواص را بی اثر می سازد، اما ناخشنودی خواص با رضایت عموم جبران پذیر است.
وقتی در عملکرد اخیر بعضی از مدیران در بحران های پیش آمده دقیق تر می شویم، آنچه که قبل، حین و بعد از بحران مشاهده می کنیم اقدامی جز وعده نبوده.
گله مندی مردم از وعده هاییست که صرفا در مقام وعده مانده اند و انگار قرار نیست عملی بشوند.
نظرات
نام:
ایمیل:
* کد امنیتی:
* نظر: