کد خبر:52976 تاریخ انتشار : 1395/8/10-14:41:59
مسئول بسیج دانشجویی استان تهران مطرح کرد:
پیشرفت کشور تنها در سایه ی عزت و اقتدار امکان پذیر است نه گدایی اعتبار از کدخدا
درس بزرگ 13 ابان به همه ما این است که تنها در سایه عزت، ایستادگی و اقتدار و تکیه به توان داخل است که کشور می تواند به راه خود ادامه دهد نه در سایه چشم دوختن به دستان کدخدا و گدایی اعتبار از انها
لینک کوتاه http://bst.bso.ir/id/52976
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی از تهران؛ مجید درویشی مسئول بسیج دانشجویی استان تهران، در گفتگو با خبرنگار بسیج دانشجویی اظهار داشت: روز 13 آبان، یادآور حوادث مهمی است که در شکل گیری انقلاب اسلامی و بیرون راندن مظهر استکبار یعنی آمریکا از ایران نقش اساسی داشتند.

وی افزود: در روز 13 آبان 1343، مأموران رژیم شاه، حضرت امام خمینی(ره) را در قم دستگیر و به دستور آمریکا، به ترکیه تبعید کردند. در روز 13 آبان 1357، دانش آموزان تهرانی در اعتراض به دخالت های آمریکا در ایران، راه پیمایی کردند، ولی دژخیمان رژیم شاه، به آنان حمله کرد و آنان را به خاک و خون کشید. در روز 13 آبان 1358، دانشجویان مسلمان پیرو خط امام، لانه ی جاسوسی آمریکا را در تهران تسخیر کردند و جاسوسان آمریکایی را به گروگان گرفتند. بدین ترتیب، مبارزه ی ضد آمریکایی مردم ایران، ابعاد جدیدتری پیدا کرد.

درویش در ادامه گفت: سیزدهم آبان به همه ی مستضعفان آموخت که می توانند چپاول گران را به زباله دان تاریخ بسپارند. سیزده آبان به مسلمانان آموخت که در معبد انسانیت، آزادنه و آگاهانه در برابر والایی های ارجمند مکتب توحید، به نماز بایستند، تنها در برابر «اللّه » به کرنش و سجود بنشینند و جز او، همه را طرد کنند. واقعه ی سیزده آبان به دل های مؤمنان قوت بخشید و غروری مقدس و حماسه آفرین را در آنان زنده کرد. پرتوی تابناک از انوار الهی بر آنان تابانید و درس هایی بزرگ از شهادت و رشادت و دلیری به آنان آموخت. در سیزدهم آبان، مردم سرافراز ایران به همه ی مستضعفان جهان نشان داد که دیوار ستم، شکستنی است
.
درس دیگر 13 آبان اثبات خباثت و دشمنی عمیق و بنیادین امریکا با ملت و انقلاب ایران است ، دشمنی که با مذاکره و گفتگو حل نخواهد شد.

 مسئول بسیج دانشجویی استان تهران گفت: استکبار ستیزی ریشه در باور و اعتقادات ما و پایه علمی و منطقی دارد دراین راستا مقام معظم رهبری فرمودند:

"مبارزه‌ی با استکبار در انقلاب اسلامی و در میان ملّت ما یک حرکت معقول و منطقی و دارای پشتوانه‌ی علمی، و یک حرکت خردمندانه است، برخلاف آنچه بعضی میخواهند وانمود بکنند که این یک حرکت شعاری است، احساساتی است، متّکی به منطق و عقلانیّت نیست، بعکس، حرکت ملّت ایران یک حرکت متّکی به عقلانیّت است"(دیدار با دانش اموزان و دانشجویان12/8/94)

از همین منظر امام (ره)  تسخیر لانه جاسوسی امریکا را انقلاب دوم نامگذاری کردند. این حرکت دانشجویان پیرو خط امام  در حقیقت در هم شکستن هژمونی و هیبت پوشالی امریکا در غرب بود و به جهانیان ثابت کرد که امریکا هم قابل شکستن است.
درس بزرگ 13 ابان به همه ما این است تنها در سایه عزت، ایستادگی و اقتدار و تکیه به توان داخل است که کشور می تواند به راه خود ادامه دهد نه در سایه چشم دوختن به دستان کدخدا و گدایی اعتبار از انها.

درویشی در انتها اظهار داشت: لذا به همین دلایل و صدها دلیل دیگر باید 13 ابان و اهمیت ان در نسل چهارم انقلاب تبیین و سالروز 13 ابان در سرتاسر کشور عزیزمان با شکوه برگزار گردد تا این دستاورد بزرگ که همانا تکیه به عزت و استقلال داخلی و مشت محکم بر دهان استکبار جهانی است نسل به نسل ادامه پیدا کند. لذا از همه دانشجویان و دلباختگان به  نظام جمهوری اسلامی دعوت می کنم در این مقطع حساس که برخی سعی در تطهیر چهره استکبار دارند در این مراسم شرکت کرده و بار دیگر به تمام عالم ثابت کنند که ملت ایرا ن پای ارمانهای خود ایستاده و خواهد ماند.و ذره ای از کوتاه نخواهد امد.

اتمام پیام/
 
نظرات
نام:
ایمیل:
* کد امنیتی:
* نظر: